LIONS CLUB Žilina v médiách

Žilinský Večerník - 09.03.2018 08:50

Zelený zákal – jedna z najnebezpečnejších chorôb zraku

Pri príležitosti konania Svetového týždňa glaukómu, ktorý každoročne organizuje aj Slovenská glaukómová spoločnosť vždy v druhom marcovom týždni, vám prinášame niekoľko otázok a odpovedí k tejto téme.

Žilinský Večerník 15.01.2018 13:31

17. ročník benefičného reprezentačného plesu LIONS CLUB Žilina

Plesovú sezónu v Žiline v sobotu 13. januára úspešne otvoril reprezentačný ples LIONS CLUB Žilina. Hlavnou hviezdou večera bol Josef Laufer. Prezident LIONS CLUBu Žilina Milan Ondruš odovzdal šek vo výške 3500 € regionálnej Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Žilinský Večerník - 06.03.2017 13:41

Zelený zákal prichádza nebadane, bez alarmujúcich príznakov

Zelený zákal, latinsky glaukóm, patrí medzi ochorenia známe od staroveku. Glaukóm je skupina chorobných stavov, pri ktorých dochádza k progresívnemu poškodzovaniu zrakového nervu.

Žilinský Večerník 02.09.2016 15:39

Turnaj v showdowne má stúpajúcu úroveň

Už 8. ročník medzinárodného turnaja družstiev v Žiline usporiadal Mestský športový klub nevidiacich a slabozrakých športovcov Žilina v spolupráci s LIONS Clubom Žilina.

Žilinský Večerník 12.04.2016 11:52

Medzinárodný turnaj v showdowne

V sobotu sa v Žiline uskutočnil 9. ročník medzinárodného turnaja v showdowne, stolnom tenise nevidiacich hráčov. Turnaj zorganizoval Mestský športový klub nevidiacich a slabozrakých športovcov v Žiline v spolupráci s členmi LIONS CLUB Žilina s podporou LC International D 122 Česká a Slovenská republika.

Žilinský Večerník  - 02.06.2014 13:40

Charitatívny koncert Lions Clubu

Lions Club oslavuje 13 rokov a pri tejto príležitosti organizoval v poslednú májovú stredu v Dome umenia Fatra ďalší slávnostný koncert. Myšlienku hudobnej oslavy spojili „levy“, ako inak, i s benefíciou. Bravúrny Štátny komorný orchester servíroval lahodnú „večeru“ plnú emócií.

Žilinský Večerník  - 13.01.2014 13:56

Pomáhajú chrániť zdravý zrak detí

Preventívne vyšetrenia predškolákov priamo v materských školách umožní prístroj, ktorý zakúpil LIONS CLUB Žilina pre Úniu nevidiacich Slovenska.